1. Võta metsa kaasa jooksuriided ja jooksujalatsid, kirjutusvahend, kompass, kaardile kilekott, natuke jooki, raha osalustasu ja SI rendi tarbeks.
Tule päevakule arvestusega, et jõuad lõpetada enne finiši sulgemist.

2. Kui sul pole EOL koodi, siis saad selle registreerida: https://orienteerumine.ee/kuidas-olla-orienteeruja/ või korraldaja juures. NB! Kood vormistatakse isikupõhiselt (nagu isikukood) ja see kehtib kõigil Eestis peetavatel päevakutel ja võistlustel. Enda koodi saad kontrollida EOL (Eesti Orienteerumisliit) kodulehelt: https://orienteerumine.ee/

3. Päevakuil toimub ajavõtt ja raja läbimise kontroll elektrooniliselt, milleks kasutatakse elektroonilist komposteerimisvahendit – SI kaarti.
Kui sul pole oma SI kaarti, siis selle saad rentida kaardilauast. Peale andmete mahalugemist anna see finišikohtuniku kätte. Kui soovid omale soetada isiklikku SI-d, siis anna oma soovist teada kaardilauda. SI kaarti on võimalik kasutada kõigil EOL kalendris olevail orienteerumisvõistlustel ja teiste piirkondade päevakutel.

4. Enne starti vali omale jõukohane rada, ühendades kontrollpunktide rõngad pideva joonega.

5. Stardis puhasta SI kaart vanadest andmetest. Selleks torka SI kaart jaama kirjaga Clear/Nullimine ja oota rahulikult heli- ja valgussignaali. Edasi torka SI jaama kirjaga Check/Kontroll ja oota heli- ja valgussignaali. Pärast neid toiminguid, signaalide kostumisel on kaart töökorras. Lõpuks torka SI jaama kirjaga Start, heli ja valgussignaali kostumise hetkest hakkab jooksma sinu raja läbimisele kuluv aeg. Metsas KP komposteerimiseks torka SI kontrollpunktis olevasse jaama. Märke jõudmisest kiipi annab teada heli- ja valgussignaal. Kui jaam ei tööta (puuduvad signaalid), siis tee KP-s oleva kompostriga märge kaardil olevasse R lahtrisse. Raja lõpetamisel torka SI jaama kirjaga Finiš. Heli- ja valgussignaal annavad märku, et lõpuaeg on fikseeritud. Tulemuse saamiseks torka SI veel mahalugemisjaama ja oota rahulikult heli- ja valgussignaali, seejärel ütle kohtunikule osalusklass koos vastavate tunnustähtedega
KUI SI KAART ON RENDITUD, tuleb öelda oma EOL kood.

NB! Esimesel korral proovi võtta mõned KP nn valikuna, kuid võid valida ka raja. KP-d tuleb sel juhul läbida etteantud järjekorras. Päevakute kaardile on kantud kõik maastikul olevad KP-d ja eraldi lehel kõikide radade läbimise järjekorrad. Lisaks on kaardil legenditabel, mis aitab määratleda KP asukohta objekti suhtes, millele ta on paigutatud. Lisaks jooksmisele tuleb tegutseda ka peaga. Tea alati kus sa kaardil asud ja kuhu tahad minna. Kui oled eksinud, siis mine sinna kohta tagasi, kus kindlalt teadsid, kus asud. Kui enam ise ei suuda toime tulla, siis küsi abi teistelt päevakulistelt, nad on valmis sind aitama.

HOIA LOODUST!
* Ära jäta endast maha prügi nii võistluskeskusesse kui ka rajale!
* Ära ületa haritavaid põlde ja ära jookse läbi elumaja või talu õue, ära talla väikseid istikuid!
* Parkimiskohta valides jälgi tähistusi ja korraldajate juhiseid!
* Kui päevak toimub looduskaitsealal, siis järgi võimalikke kitsendusi liikumisel ja valid sattumist keelualadele!

NAUDI MAASTIKUL LIIKUMIST JA TULE JÄLLE JÄRGMISELE PÄEVAKULE!