Rogaining MM-ilt neli medalit

15.Rogaining maailmameistrivõistlused toimusid 18-19. augustil Lätis, Latgale kõrgustikul Razna rahvuspargis. Osavõtjate arv tänavusel rogaini MMil oli rekordiline – Latgale metsades jahtis kontrollpunkte üle 900 rogainijat 27 riigist. Eestist 154 osalejat.Latgale maastik, kus kehvema läbitavusega metsased künkad vahelduvad soode ja järvedega, meenutab meie Haanja kõrgustikku, mistõttu võisid Eesti võistkonnad tunda end neis metsades üsna koduselt. Rajameistrid olid maastikule viinud 100 kontrollpunkti, pakkudes nuputamist nii strateegiliselt parima rajaplaani leidmisel kui ka teevalikuülesannete lahendamisel etappidel. Võistlusklasse oli 15, vanuste järgi. Rajal tuli olla 24 tundi.

Naissuperveteranide klassis (55-65 aastased) tuli maailmameistriks Kobrase duo Saima Värton ja Reet Johanson ning pronksi sai Marje Tobreluts koos võistkonnakaaslasega Ene Sulgega Orvandi klubist. Reet ja Saima tulid võitjaks ka kaks aastat tagasi. Marjele oli see üheksas tiitlivõistluse medal. Esimese medali ja kohe kuldse,võitis ta 2011 aastal Euoopa meistrivõistlustelt.

Meesultraveteranide klassis  (65 ja vanemad) võitis hõbemedali Tõnu Nurm koos kaaslaste Arvo Kivika (OK Ilves) ja Johannes Tasaga (Saue Tammed).  Tõnu sai juba kolmanda järjestikuse hõbemedali. Kuldmedal  on tal veel saamata.   Viide: http://wrc2017.rogaining.lv/results/