Orienteerumisklubi Põlva Kobras

Viis medalit 11. rogaini Euroopa meistrivõistlustelt

7.-8. juunini Põlvamaal, keskusega Oraval toimunud 24 tunni võistkondliku valikorienteerumise Euroopa meistrivõistlustel osales 305 võistkonda ligi 650 orienteerujaga 16 erinevast riigist.
Võistlusarvestust peeti eraldi 15 erinevas võistlusklassis nii mees-, nais- ja segavõistkondadele. Meeste põhiklassis tuli Eestisse kaksikvõit. Ideaalsetes oludes toimunud jõukatsumuses said kahekordsete rogaini maailmameistrite vendade Eensaarte ees magusa revanši Timmo Tammemäe ja Rait Pallo (võistkond ACE Salomon), kes suutsid ainsatena läbida kõik maastikul olnud 98 kontrollpunkti, kulutades selleks 23 tundi ja 7 minutit.
Linnulennuliselt oli võitjate läbitud raja pikkus 142,2 kilomeetrit, tegelik läbitud maa veidi üle 170 km.
Rain ja Silver Eensaar jäid liidritele alla nii teevaliku kui liikumiskiiruse poolest. Kuldmedali võitu kordas üle 55a naiste seas Marje Tobreluts, kelle partneriks oli Ene Sulg. Hõbemedali sai Kobrase Duo võistkond Saima Värton ja Reet Johanson naiste 55aastaste grupis ja Tõnu Nurm koos tallinlanna Liis Lillega 65aastaste segavõistkondade seas.
Lisaks osalesid meie klubist veel Antti Roose (meesveteranide klassi 8. koht), Raul Olesk (meesvetranide klassi 19. koht) ja Sigrid Saluri (naisveteranide 28. koht)

12. rogaini Euroopa MV toimuvad järgmisel aastal Tšehhis ja selle aasta maailmameistrivõistlused 16. augustil USA-s.