Kobras osales 4 võistkonnaga maailma suurimal teatejooksul

37. Venla ja 66. Jukola teatejooksul Kuopios võttis meie klubist osa 2 naiskonda ja 2 meeskonda. Meeste esindusvõistkond koosseisus Mihkel Järveoja, Silver Eensaar, Rene Post, Olavi Ottas, Alar Assor, Kaarel Kure ja Martin Simpson liikus pärast tagasihoidlikku esimest vahetust tõusvas joones ja sai lõpuks 191. koha. Viimases vahetus hea jooksu teinud Martin suutis peaaegu kinni püüda Saue Tammedele võistkonna, kellel lõpuks siiski kaotati 5 sekundiga ja oldi paremuselt teine Eesti võistkond.

Klubi teine, veteranide võistkond koosseisus Antti Roose, Toomas Tarve, Tõnu Loog, Pear Post, Raul Olesk, Tõnu Nurm ja Ahti Bleive said 934. koha. Kokku startis 1628 võistkonda, kellest lõpuni jõudis 1357.

Naiste teatejooksul saavutasid klubi naisveteranid Reet Johanson, Saima Värton, Marje Tobreluts ja Maret Vaher 365. koha ja edestasid nooremate naiste võistkonda, kus jooksid  Kristiine Aluvee, Linda Puusalu, Getter Matto ja Madli-Johanna Maidla 11 minuti ja 29 sekundiga. Nooremad naised said 437. koha. Startis 1232 naiskonda, kellest lõpetas võistluse 1139. Parima Eesti naiskonnana sai Peko klubi Kudredest ja Raudkeppadest koosnev tüdrukute nelik 111. koha.

IMG_20140614_221950

Klubi seni parima 73. koha sai naiskond 1996. aastal Rautavaaral, kui joosti koosseisus Lilian Värton, Mirja Randoja, Saima Värton ja Ruth Vaher. Meeste parim koht pärineb 2005. aastast, kui Anjalankoskil oldi 132.  koosseisus: Martin Simpson, Ilo Suurmets, Silver Eensaar, Arti Albert, Kaarel Kure, Olavi Ottas ja Alar Assor.

Tänavune Jukola oli osavõtjate arvult läbi aegade kolmas. Järgmisel aastal toimub Jukola ja Venla teatejooks Turus.