Annika Rihma ja teatevõistkond Eesti meistrid!

Pärnu Vallikäärus ja Rannapargis toimusid nädalavahetusel Eesti meistrivõistlused orienteerumisjooksu sprindis ja sprinditeates. Laupäeva öösel aga võisteldi medalitele Uulus. Alles teist aastat toimuval sprinditeatel jooksevad neljaliikmelised segavõistkonnad järjestuses naine-mees-mees-naine, kus iga vahetus läbib 13-15-minutilise sprindiraja. Teatevõistluse starti tuli ligi 250 osalejat ja võistlus pakkus kõigis vanuseklassides sagedasi muudatusi liidrite seas ja rohkesti põnevust. Põhiklassis heastas oma mulluse tühistamise meie võistkond. Avavahetust jooksnud Kristiine Aluvee lõpetas teisena ning Martin Simpson viis teises vahetuses Kobrase võistkonna 6 sekundiga liidriks Saue Tammede ees. Järgmistes vahetustes kasvatasid Raido Mitt ja Annika Rihma pidevalt vahet jälitajate ees ning finišis oli meie võistkonna edu Saue Tammede ees 1.57 ja pronksi teeninud SK 100 ees 2.37. Kopra mehed said põhiklassi teatemedali viimati (ja seni ainukese) 10 aastat tagasi. Mihkel Järveoja, Alar Assor ja Olavi Ottas olid siis tavateates pronksmedalil. Naised on aga varemgi tavateates kuldmedali saanud. Meeste põhiklassi teatejooksu kuldmedali toodi aga Põlvamaale viimati 1984 aastal, kui jooksid Igor Sada, Toivo Toomas, Nikolai Järveoja.

EMV_2015_sprinditeade_I_koht

Sprinditeates said lisaks pronksmedali MN 14-16 klassis Johanna Laanoja, Villu Serv, Siim Helmoja, Laura-Liis Kütt ja MN 18-20 klassis Getter Matto, Esko Vanahunt, Sander Tomson ja Kristel Sibul.

Päev varem toimunud individuaalsel sprindidistantsil ei andnud tänavune 10 000m jooksu Eesti meister Annika Rihma 2,7 km ja 20 kontrollpunktiga rajal konkurentidele vähimatki võimalust, juhtides võistlust raja algusest lõpuni ja edestas finišis Sigrid Ruuli (OK JOKA) 36,2 sekundiga. Tubli 5. koha sai meeste põhiklassis Raido Mitt, kellel jäi medal vaid 12 sekundi kaugusele.