Talviste meistrivõistluste medalid jagatud

Esimesed Eesti meistrivõistluste medalid jagati välja suusaorienteerumise lühi- ja tavarajal jaanuarikuu lõpus Käärikul. Suusaraja võrk sarnanes eelmisel aastal samas kohas toimunud MM-i radadele.

Lühirajal said medali: kuldmedal Villem Piirimäe M14, hõbemedal Geteli Hanni N18, pronksmedal Luisa Nõmmik N14, Saima Värton N55 klassis. Luisale oli see esimeseks medaliks Eesti MV-lt.

Kui lühirajal valitsesid suurepärased lumeolud ja korralikud külmakraadid, siis tavaraja ajaks oli öösel sadanud maha 10 cm värsked lund ning stardiajaks plusskraadid. Kõik see tegi raja läbimise tõeliseks katsumuseks. Tavaraja medalisaajad: hõbemedal Geteli Hanni N18, Maret Vaher N35, Saima Värton N55, pronksmedal Karoliina Kets N18, Markus Juhkam M16, Villem Piirimäe M14, Arti Albert M35 klassis.

Veebruarikuu teisel nädalavahetusel peeti Harjumaal, Padisel Eesti suusaorienteerumise meistrivõistlused kahel alal – hommikupoole sõidetud sprindile järgnes paar tundi hiljem sprinditeade. Padise terviseradade heade ja laiade suusaradade võrku oli rajameister täiendanud paljude kitsamate radadega ja tulemuseks oli suusaorienteerumiseks suurepäraselt sobiv maastik ja radade võrgustik.  Sprindis sai meie klubist üllatusvõidu Helena Hakk N14 klassis. Helenale oli see esimeseks medaliks tiitlivõistlustel ja kohe kuldne. N40 klassis võitis Maret Vaher. Pronksmedali sai M14 klassis  Villem Piirimäe ja N60 klassis Saima Värton.

Kaheliikmelised võistkonnad läbisid sprinditeates vaheldumisi sõites kuus lühikest sprindirada. M14-16 klassi poisid Villem Piirimäe, Markus Juhkam jäid napilt alla JOKA klubi noortele ja tasuks hõbemedal. Veelgi napima kaotuse võitjatele (11 sekundit) sai N40 klassi naiskond Saima Värton, Maret Vaher. Hõbemedal neilegi nagu ka M18-20 klassis võistkonnale Mattias Maidla, Kaspar Karolin.

Nüüd on ees ootamas viimased talvised võistlused. 5-6.märtsil toimuvad Eestimaa Talimängude sprindi ja lühiraja distantsid Pannjärvel, Alutagusel.