Rogaini Euroopa MV-l said hõbemedalid Silver Eensaar, Saima Värton ja Reet Johanson

Hispaanias, Baskimaa ja Navarra piirialal Aralari mäestikus lõppenud 13. rogaini Euroopa meistrivõistlustel võitsid Eesti võistkonnad tehniliselt raskel maastikul keerulistes oludes mitmeid medaleid. Võistlus peeti 550-1430 meetri kõrgusel merepinnast, nõlvade suhtelised kõrgused 100-600 meetrit. Kui laupäeva pealelõunal kimbutas võistlejaid rasketel tõusudel lõõskav päike ja üle 30 soojakraadi kerkinud kuumus, siis päikeseloojang tõi järsu ilmamuutuse. Pöördunud tuul tõi Atlandilt mägedesse pilved ja udu, mis muutis nähtavuse minimaalseks ja tegi öise orienteerumise tõsiseks katsumuseks ka kõige kogenumatele tiimidele.  Orienteerumistehnilist katsumust pakkusid mägedes hulk negatiivseid pinnavorme – karstilohke ja kaljulõhesid, mis udus ja pimeduses põhjustasid orienteerumisvigu ka tippvõistkondadele.

Naisvõistkondadest tulid Euroopa meistriteks Mariann Sulg ja Eleri Hirv. Meesvõistkondadest pidid kolmekordsed rogaini maailmameistrid vennad Silver Eensaar ja Rain Eensaar seekord tunnistama tšehhide nappi paremust ja leppima hõbemedalitega.

Naissuperveteranide klassis sai hõbeda meie klubi duo Saima Värton ja Reet Johanson, mis on neile neljas medal tiitlivõistlustelt.

Viide: http://www.erc2016.com/
Saima ja reetPoodiumil