Põlvamaa tervisetegu 2015 on Põlva orienteerumispäevakute meeskond

Põlvamaa Tervisenõukogu valis välja kolm tänavust tublimat terviseedendajat. Kokku esitati tunnustamisele üheksa kandidaati. Põlvamaa 2015. aasta kultuuri, spordi ja terviseedenduse valdkondade edukamate austamine toimus 6. jaanuaril Põlva kultuuri- ja huvikeskuses. „Põlvamaa terviseedendaja 2015“ on Kanepi terviseklubi, „Põlvamaa tervisesõbralik omavalitsus 2015“ on Mooste vald. Tiitli „Põlvamaa tervisetegu 2015“ pälvis Põlvamaa orienteerumispäevakute korraldusmeeskond.
2016-01-06_20.51.04
Meeskonnas tegutses Priit Nurmoja peakorraldajana ja abistasid Anneli Eskor, Kärt Kamja, Helena Liiv, Taima Nurm ja Sander Tomson. Osalejaid oodati starti igal päevakul kell 15.00-19.00. Koju jõuti alles hilisõhtul ja siis tuli veel korrastada tulemused, et need lõpuks üles panna klubi kodukale.
Kaartide ja radade valmisoleku eest hoolitses Kalle Ojasoo koos 20 rajameistriga. Selleks oli vaja eelnevalt maastikul käia ja toimunud muutused seejärel kaardile kanda. Kontrollida tuli ka planeeritud kontrollpunktide asukohtade korrektsust. Vahetult enne etappi toimumist tuli maastikule viia keskmiselt 25 kontrollpunkti ning pärast viimase osaleja metsast tagasitulekut ka kogu varustus uuesti kokku korjata.
Orienteerumise teisipäevakud toimusid  igal nädala teisipäeval alates 7. aprillist kuni 29. septembrini. Kahekümneviiel päevakul tuli kokku stardikordi 6334 (eelmisel aastal 5440) ja keskmiselt osales ühel päevakul 253 (217 eelmisel aastal) inimest, s.o. 36 inimest rohkem kui eelmisel aastal. Erinevate inimeste arvuks jäi 1021 (785). Kõigil 25 päevakul käis 18 (29). 109 (82) orienteerujat osales 20 päevakul. Arvestust peeti 37 erinevas vanuse-, soo- ja tasemeklassis. Vabarajale võis minna ka koos kaaslasega. Kõige populaarsemad klassid/rajad olid VIP lihtne (107 erinevat inimest) ja VIP tehniline (95) klass, kus said osaleda kõik soovijad olenemata vanusest ja soost.

Etapid toimusid maakonna erinevates paikades: Kiidjärvel, Kärsal, Mõujärvel, Vinsol, Palujärvel, Lajavangul, Savernas, Koorastes, Kanepis, Piigastes, Palojärvel, Pokal, Saesaarel, Unikülas, Janokjärvel, Umbsaarel, Hatikul, Partsis, Valgesool, Kadajal ja Saarjärvel.

Toetajateks/koostööpartneriteks olid nii paljud omavalitsused kui ka ettevõtted ja organisatsioonid: Oidermaa Talu Seemnekeskus, Värska Sanatoorium AS, Emer Pen OÜ, Värska Vesi AS, ISC, Lõuna Pagarid AS, Põlva Tarbijate Ühistu, Põlva Maakonna Spordiliit, Eesti Kultuurkapital, Põlva Spordikool, Põlva vald, Valgjärve vald, Kõlleste vald, Kanepi vald, Veriora vald.