Põlvamaa orienteerumise ajalugu saab raamatukaante vahele

  1. aasta kevadel toimusid Põlva rajooni esimesed orienteerumisvõistlused Kanepi lähistel Karste koolis.

Tõsisemalt hakati Põlvamaal orienteerumisega tegelema 1971. aastal, kui kevadel tõdeti, et on tarvis korraldada rohkem võistlusi. Enne seda aga oli vaja hankida kaarte Põlva ja Räpina ümbruse kohta. Võistkonda treenis Laine Anijärv. Mõned aastad tagasi olid eestvedajateks orienteerumises ka Lembit Kütt, Jüri Saksladu ja Aare Lutsar.

Üle mitme aasta saadi kokku võistkond, kellega mindi väljapoole rajooni võistlema. Osaleti esmakordselt Eesti NSV maanoorte IV spordimängudel Viljandis: Valdev Narusk, Endel Remmet, Maret Luht, Laine Anijärv. Enne võistlust tehti võistkonnale treeningkogunemine.

Põlvamaa orienteerujad on esindanud paljusid spordiühinguid: „Jõud“, “Kalev“, „Lokomotiiv“. Vahepeal koonduti ühte orienteerumissektsiooni, siis jaguneti kolme klubisse: OK Kobras, RSK Serviti, OK Peko. Tänasele Põlvamaale on orienteerumisklubina jäänud tegutsema ainult OK Põlva Kobras. Aastakümnete jooksul on Põlvamaal korraldatud mitmeid orienteerumise rahvusvahelisi tiitlivõistlusi, kümneid kordi Eesti meistrivõistlusi ja ka Põlva maakonna meistrivõistlused orienteerumisjooksus toimuvad sellel aastal juba 49. korda.

Eeloleval sügisel on plaan anda välja Põlvamaa orienteerumisajalugu kajastav 400-leheküljeline raamat, milleks on koos juba väga palju ajaloomaterjali. Ent huvitavat ja väärtuslikku materjali mahub veel. Seetõttu palub raamatu koostaja kõigil, kes soovivad oma mälestusi, meenutusi, huvitavaid juhtumisi seoses orienteerumisega Põlvamaal jagada, võtta ühendust Nikolai Järveojaga telefonil 5034 368 või e-mailil okkobras@gmail.com