Kolla pälvis Eesti orienteerumisliidu teenetemärgi

Palju õnne, Kolla!

Väärikas autasu on leidnud taas väärika saaja.

 

EOLi pressiteade:

Eesti Orienteerumisliidu juhatus otsustas anda teenetemärgi nr 5 orienteerumisklubi Põlva Kobras asutajaliikmele ja kauaaegsele presidendile Nikolai Järveojale.

Teenetemärgi kandidaate oli sel aastal esitatud mitu ning keeruline otsus tuli langetada võrdsete kandidaatide vahel.
Nikolai Järveoja puhul sai otsustavaks tema tegevuse laiahaardelisus, eelkõige tema ettevõtlikkus ja julgus tuua Eestisse rahvusvahelisi orienteerumise suurvõistlusi alates koolinoorte MMist 1995. aastal kuni juunioride (2003), üliõpilaste (2008),juunioride ja veteranide suusaorienteerumises (2014). Mainimata ei saa jätta ka tema rolli kohaliku orienteerumiselu edendamisel nii Põlvas kui laiemalt Lõuna-Eestis ja edukat treeneritööd Põlva spordikoolis. Kolla, nagu kõik orienteerujad teda kutsuvad, on olnud aastaid Eesti Orienteerumisliidu juhatuse liige, ta on jätkuvalt treenerite nõukogu liige, populaarsete Põlvamaa orienteerumispäevakute eestvedaja, paljude orienteerumiskaartide autor, OK Põlva Kobrase hing. Vähe sellest, ka tippsportlasena oli ta mitmekülgne, võites medaleid nii orienteerumisjooksus kui suusaorienteerumises. Edukat karjääri meenutavad Kolla auhinnakapis muuhulgas 41 medalit Eesti meistrivõistlustelt ning 15 medalit endise NL esivõistlustelt.

Eesti Orienteerumisliidu teenetemärki antakse välja alates 2017. aastast. Teenetemärgiga tunnustatakse isikuid, kellel on väärilisi teeneid Eesti Orienteerumisliidu põhikirjaliste eesmärkide elluviimisel või tähelepanuväärseid saavutusi orienteerumisspordi arendamisel Eestis ja mujal maailmas.

Eelmisel aastal anti välja erandlikult neli teenetemärki:  esimene kingiti Eesti Spordimuuseumile ja pühendati kõigile meie seast lahkunud orienteerumisspordi edendajatele. Järgmised kolm teenetemärki pälvisid Arne Kivistik, Heino Mardiste ja Tõnu Raid.