Klubi kaitses Eesti meistritiitlit orienteerumisjooksu sprinditeates

IMG_5402

Värska orienteerumisklubi Peko korraldusel toimusid 23.-24. juulil Kagu-Eestis kolmed Eesti meistrivõistlused – sprint ja sprinditeade Räpinas ning öine tavarada Nohipalus. Pühapäeval võisteldi viimase alana sprinditeate meistritiitlitele. See noor ala, kus võistlevad kahest mehest ja kahest naisest koosnevad segavõistkonnad, oli Eesti MV kavas kolmandat korda. Kaks aastat tagasi Rõuges OK Põlva Kobrase võistkond tühistati ja võit läks OK Ilvesele, kuid eelmisel aastal Pärnus suudeti võita.
Klubi tuli tiitlit kaitsma täpselt samas koosseisus ja järjestuses nagu mullu – Kristiine Aluvee, Martin Simpson, Raido Mitt ja Annika Rihma. Avavahetuse järel oli Kobrase võistkond liidritest ligi minutiga maas, kuid meestevahetuste lõpuks oldi koos Ilvese võistkonnaga ülejäänud konkurentidest ligi 3 minutit ees. Ankruetapile läksid paarikümnesekundilise vahega Eesti koondise jooksev treener Elo Saue ning koondise üks tugevamaid jooksjaid, Annika Rihma. Ehkki Elo tegi hea ja stabiilse jooksu, siis andis 12 aastat vanusevahet ennast siiski tunda. Annika tempo käis talle üle jõu ning finišis tuli Ilvese ankrunaisel tunnistada 32-sekundilist kaotust Kobrase omale. Lõppajad vastavalt 1:13.54 ja 1:14.26. SK 100 tuli pronksmedalile ajaga 1:16.03.

MN14/16 klassis sai hõbemedali klubi teine võistkond koosseisus Laura-Liis Kütt, Aleksander Kepler, August Jakobson ja Kelli Nurm. August on kõigest 10-aastane ja nii noorelt pole klubis keegi kaua aega Eesti MV medalit saanud. Esindusvõistkonna kolmanda vahetuse jooksja tulemus tühistati, kuigi viimases vahetuses Lorely Kõrvel lõpetas esimesena.

Laupäeval võitsid spindis kuldmedali Lorely Kõrvel (N16), hõbemedali Mirja Virve (N35) ja pronksmedal Johanna Laanoja (N14) ja Ago Käis (M60). Agole oli see esimene Eesti MV medal orienteerumises.

Öisel rajal Ootsipalus võitsid hõbemedali Lorely Kõrvel (N16) ja Saima Värton (N55).