Johanna on kahekordne koolinoorte MMi medaliomanik: kuld ja hõbe!

22.-27. aprillini Lõuna-Itaalias Sitsiilias toimunud Rahvusvahelise Koolispordiliidu(ISF) maailmameistrivõistlustel võitis Johanna Laanoja tüdrukute nooremas vanuseklassis kaks medalit: kulla tavarajalt ja hõbeda lühirajalt.
Suured õnnitlused kõigi klubiliikmete poolt!

Tavarajal oli Johanna edu 3,3 km pikkusel rajal teisena lõpetanud inglanna Merryn Stangroomi ees oli ligi kaks ja pool minutit.
Väljavõte tulemustest:
1. Laanoja Johanna EST 36.54
2. Stangroom Merryn GBR 39.30
3. Chrastova Tereza CZE 40.29

16 Saar Anete EST 1.02.49

Tavarajal oli tubli ka Lorely Kõrvel, kes tüdrukute vanemas vanuseklassis sai (Eesti ühendvõistkond) sai 13. koha (aeg 57.48), kaotust kogunes tal 5,4km pikkusel ja 155 tõusumeetriga rajal 8.22. Võitis Elena Zeiner Austriast (49.26).

Johanna edu ei jäänud ühekordseks sähvatuseks, vaid ta suutis pea külma ja jalad kiired hoida ka lühirajal, mille tasuks tuli hõbemedal. Johannast (26.40) vaid 34 sekundit kiirem oli seekord tavaraja hõbe, inglanna Merryn Stangroom (26.06) ning pronksile tuli taas Tereza Chrastova (27.23) Tšehhist.
Johanna sõnul jooksis ta mõlemal distantsil lihtsalt oma jooksu ega lasknud end kaasvõistlejaist segada.
Lühiraja keskel tuli küll sisse üks 2-minutiline suunaviga, kuid seegi ei löönud rütmi segi. Suuremaid ja väiksemaid eksimusi oli kõigil. Üheks oma edu põhjuseks peab Johanna kevadist orienteerumislaagrit Portugalis, kus ta treenis just sellisel Sitsiiliale sarnasel, kuid Eestile äärmiselt võõral maastikutüübil. Tubli 10.koha sai Anete Saar samas grupis.
Tüdrukute vanemas vanuserühmas sai Laura-Liis Kütt lühirajal 18. koha.

Kahe päeva kokkuvõttes (mõlemal päeval läksid arvesse kolme parema võistleja ajad)  sai  Põlva kool nooremate tüdrukute seas väga kõrge 4.koha (Johanna Laanoja,Anete Saar,Hanna Lora Traagel,Krisriin Kalle,Evely Ostrov). Pronksmedalid kaotati ainult 2 minuti ja 14 sekundiga. Osales 15 riigi kooli. 15 riigi koolidest jõudsid esikolmikusse jõudsid Hispaania, Inglismaa ja Uus-Meremaa kool. Vanemate tüdrukute koole oli 23 riigist ja Põlva Gümnaasium (Laura-Liis Kütt,Birgit Russka,Katrin Piirimaa,Kelli Nurm,Helle Leis) sai samuti tubli 9.koha. Siin koolide esikolmik Rootsist,Prantsusmaalt ja Soomest. Kahe aasta pärast toimub MM Eestis, keskusega Otepääl.