Eesti sprindimeistrivõistlustelt medaleid vähe

Eesti meistrivõistlused orienteerumise sprindidistantsil peeti Loksa linnas.

Individuaaldistantsil saadi medaleid  ainult neli. Jälle oli väga palju tühistamisi meie klubi liikmetel (viiel).   Kuldmedali võitis Lorely Kõrvel N16 klassis, hõbemedali Tõnu Nurm M70 klassis,pronksmedali sai Annika Rihma põhiklassis ja Saima Värton N55 klassis. Tublid kohad jooksid välja Raido Mitt (6.koht) ja Martin Simpson (8.koht) meeste põhiklassis.

Pärast õhtul äikesetormi tõttu ära jäänud öiseid meistrivõistlusi jätkus orienteerumise Eesti meistrivõistluste sari sprinditeatega.
Teatevõistkonnad koosnesid kahest mehest ja kahest naisest, kes kõik läbisid 10-15 minutilise sprindiraja järjestuses N-M-M-N. Põhiklassis läks favoriidina rajale kahe viimase aasta meister, meie klubi võistkond Kristel Sibul,Martin Simpson,Raido Mitt ja Annika Rihma. Tasavägiseks kujunenud võistluses siirdus ankrunaine Annika  viimasele etapile 7-sekundilise eduga OK Võru esindaja  ees. Järgmised võistkonnad jäid juba paari minuti kaugusele. Annika asus kohe oma edumaad  kasvatama ja jõudis finišisse 1.07 enne võrukesi. Finišis saime aga osaks külma dušši, kui selgus et Annika oli hooletusest ühe vale kontrollpunkti läbinud ja meie võistkonna tulemus tühistati.

Õnn naeratas aga MN14/16 klassi võistkonnale: Johanna Laanoja,Dainis Männiste,Aleksander Kepler,Lorely Kõrvel, kes võitsid kuldmedali. Lorely finiseerus viimases vahetuses mõni sekund pärast Hiiumaa orienteerumisklubi, kuid hiiumaa tüdruk oli siin vale KP märkinud ja tulemust ei saanud.