Baltimaade meistrivõistlused Veskimõisas 11.-12. juunil 2016

boc_logo

Baltimaade MV liiguvad külakorda 3 Balti riigi vahel ning sel aastal oli võistluste korraldusõigus ja -kohustus Eesti Orienteerumisliidul. Meie klubi OK Põlva Kobras sai omakorda Eesti Orienteerumisliidult õiguse selleaastane võistlus läbi viia ja see toimus Veskimõisa-lähedasel maastikul.

Lisaks Eesti, Läti ja Leedu võistkondadele osalesid Baltimaade MVl ka Valgevene ning Peterburi koondised. Koondistesse kuulus 10+10 võistlejat MN21E klassides ning pisut väiksem arv võistlejaid MN14E – MN20E klassides. Kokku liideti mõlemal päeval – nii tavarajal kui teatejooksus saavutatud punktid ning võitnud koondis viis koju võitjakarika.  Mõlemal päevale kulges võistlus pidevalt tibutavas vihmas ja väheste soojakraadide juures. Üle paljude aastate tuli Eestile üldvõit 1560 punktiga Läti 1557 vastu. Leedu arvele jäi 1401 punkti. Valgevene ja Peterburi mittetäielikud koondised lõpetasid vastavalt 4. ja 5. kohal.  Meie klubi  liikmetest osalesid Eesti koondises  tavarajal N21 klassis Annika Rihma (katk.), N20 Kristel Sibul (6. koht), N16 Laura-Liis Kütt (8. koht), Kelli Nurm (13. koht), Lorely Kõrvel , N14 Anete Saar (10.koht), M14 Dainis Männiste,  Martin Erik Maripuu (jagasid 14. kohta). Teatejooksus võitsid esinduskooseisude liikmetena kuldmedali Annika N21 klassis  ja hõbemedali N16 klassis Laura-Liis ja Kelli.

Kelli ja Laura Liis koos Teele TelgmagaAnika teates

Samal ajal toimusid ka Balti veteranide meistrivõistlused klassides MN35 – 75 ning avatud võistlus, kus said osaleda kõik soovijad ja neid oli 345. Kahe päeva summas sai N55 klassis hõbemedali Reet Johanson ja  pronksmedali Saima Värton.

Reet ja saimaSAM_6250

Lisaks toimus laupäeva, 11. juuni õhtul algusega kell 19.00 Põlva Põhikooli juures sprindivõistlus, kus osales 209 inimest. Põlva päevade raames said kõik huvilised minna tasuta avatud rajale.

Rohkem infot võistluse kohta (tulemused,GPS jälgimine, pildid) leiab siit.