AEG JA KOHT

Teisipäeval, 17. mail 2022.a. Hatiku järved, Põlva vald.
Tähistuse algus Põlva-Saverna mnt. 6 km  Kiuma külast.
Võistluskeskus avatud kella 12:00.
Startide algus kell 13:00.

Protokollid

Tulemused | pildid

VÕISTLUSALA JA OSAVÕTUKLASSID

Võisteldakse valikorienteerumises. Kaardile on kantud vähemalt 30 kontrollpunkti, mis asuvad lihtsates kohtades maastikul. Võistleja läbib neid vabalt valitud järjekorras. Klassidele 1-5.klass  tüdrukud, poisid on kontrollaeg 45 minutit. Teistele klassidele on kontrollaeg 60 minutit. Iga läbitud kontrollpunkt annab võistlejale 3 arvestuspunkti. Kontrollaja ületamisel arvestatakse iga kontrollaja ületanud minuti eest maha üks arvestuspunkt. Võitja tulemuseks on saadud arvestus-punktide arv. Võitjaks on suurema arvestuspunktidega võistleja. Võrdsete arvestuspunktide korral loetakse paremaks võistleja, kelle aeg on väiksem.

Võistlusklassid:

1.- 5.kl. tüdrukud, poisid
6.- 7.kl. tüdrukud, poisid
8.- 9.kl. tüdrukud, poisid
10.-12.kl. tüdrukud, poisid

MAASTIK JA KAART

Vanal heal Hatiku maastikul saab seekord orienteeruda järvekestest peamiselt kirde suunas jääval alal, kust leiab kenasid männi- ja kuusemetsi, palju raiesmikke ja erinevas kasvueas noorendikke. Läbitavus on üle keskmise, kuid eks see oleneb ka teevalikust. Mitmeid etappe saab läbida metsateid abiks võttes. Kui ilmaga veab, siis jäävad kõikide jalad kuivaks. Sood on märjad, aga sinna asja ei ole. Tõotab tulla igati meeldiv orienteerumispäev! Kaardi mõõtkava 1:10000 (1cm kaardil = 100m maastikul), kõrgusjoonte vahe 2,5 m. Kasutatava kaardi number: 2015034

STARDISÜSTEEM

Osavõtjad loositakse 1 minutilise stardiintervalliga.

MÄRKESÜSTEEM  JA  TULEMUSED

Kõigis võistlusklassides on kasutusel elektrooniline SPORTident märkesüsteem. Stardimomendil tuleb SI pulk asetada stardi jaama, mille järel läheb stardiaeg käima. Kui võistleja metsas elektroonilisel märkimisel tagasiside signaali ei saa, peab ta tegema kompostriga märke oma võistluskaardil olevasse R-lahtrisse.
KP 97 tuleb märkida viimasena ja sealt joostakse finišisse. Finišiaeg saadakse võistleja SI-pulgaga märke tegemisel finišijoonel. Peale finišeerimist tuleb SI-kaardist andmed maha lugeda, mille järel saab iga võistleja oma finiši- ja etapiaegadega tulemuste lehe. Ametlikud tulemused ilmuvad võistluskeskuse tulemuste tabloole pärast viimase võistleja finišeerumist. Renditud SI kaart tuleb tagastada korraldajale peale võistlemise lõpetamist.

AUTASUSTAMINE

Kõikide vanuseklasside kolme paremat autasustatakse diplomi, medali ja auhinnaga.

REGISTREERIMINE

Osalejate registreerimine tuleb teha OSPORT.ee keskkonna kaudu. https://osport.ee/calendar/Event/19003. Vajalik eelnev registreerija kasutajakonto!
Äärmisel juhul teha ülesandmine hiljemalt koos nimede, EOL-koodide olemasolul ja olemasolevate SI kaartide numbritega esmaspäeva, 16.mai, kella 12.00-ni aadressile okkobras@gmail.com

Korraldaja

Peakorraldaja: Katrin Viilu, tel 5177942.
Rajameister: Rain Jaaksoo

ÜLDISELT

Oma tervisliku seisukorra eest vastutab iga võistleja ise. Kui tunned ennast tõbisena (nohu, köha, palavik), siis jää koju! Registreerimisega üritusele kinnitab osavõtja nõusolekut käesoleva  juhendiga, lubab avalikustada võistlustulemused ning kasutada endast ürituse ajal tehtud fotosid ja filmimaterjali ürituse propageerimiseks.

Orienteerumisklubi Põlva Kobras